Több mint 20 éve mélyültem el a meditáció gyakorlásában és tanulmányozásában, még a pszichológia szakon töltött egyetemi éveim alatt. Szakdolgozatomat is e témában írtam 2000-ben, „Meditáció és megküzdés” címmel. Ekkor a rendszeres meditáció hatását vizsgáltam az egyén pszichológiai immunrendszerére, stresszel szembeni megküzdési stratégiáira, annak fejlesztő hatását feltételezve. Kutatási eredményeim ezt a pozitív hatást igazolták. Akkoriban ez újszerű kezdeményezésnek számított Magyarországon, a meditáció nem tartozott a pszichológia "mainstream" vonalába. Azóta számos kutatási eredmény igazolta a meditáció testre és lélekre gyakorolt pozitív hatásait.
Ekkor, 1999-2000-ben, több buddhista meditációs központot látogattam: Karma Kagyü (Láma Ole Nydahl csoportja), Dzogcsen meditációs csoport.
Lehetőségem nyílt személyesen meditációt tanulni Tarab Tulku Rinpocsétól, tibeti lámától, tőle több buddhista meditáció gyakorlására beavatást kaptam.
2000-ben személyesen hallgathattam a Budapesten előadást tartó Dalai Láma tanításait.
A meditációnak azóta is elkötelezett híve vagyok, napi szinten gyakorlok.
Majd megismerkedtem a buddhista gyökerekkel rendelkező Mindfulness (Tudatos Jelenlét) meditációval, 2017-ben lehetőségem nyílt MBSR (Mindfulness alapú stresszcsökkentés) tréning elvégzésére Gibraltáron, ahol 4 évig éltem.
Ezt követően a SOTE által szervezett MBCT (Mindfulness alapú kognitív terápia) tanári képzést, majd az MBSR (Mindfulness alapú stresszcsökkentés) tanári képzést végeztem el Budapesten.
A Mindfulness (Tudatos jelenlét) meditációk hatékonyságát számtalan tudományos kutatás támasztja alá.
AZ MBSR (Mindfulness alapú stresszcsökkentés) tanfolyamok módszerét Jon Kabat-Zinn és munkatársai dolgozták ki a Masseschusets-i Egyetemen 1979-ben.
Az MBSR célja a stressz hatékonyabb kezelése, a stressz által okozott testi - lelki problémák kezelése.
Az MBCT (Mindfulness alapú kognitív terápia) ötvözi a keleti, buddhista hagyományban gyökerező mindfulness meditációs gyakorlatokat a modern, nyugati, tudományos pszichológia kognitív terápiás elemeivel.
Klinikai vizsgálatok bizonyítják, hogy az MBCT csökkenti a visszatérő depresszió kockázatát, (hatása a hangulatjavító gyógyszerek hatásával vetekszik), eredményes különböző érzelmi, hangulati problékák, a szorongás, stressz oldásában, alvászavarok, evészavarok, pánik tünetek, függőségek kezelésében, a fájdalom csökkentésében.
A különböző meditációs gyakorlatok hosszú ideje beépítem saját pszichológusi munkámba, ezen kívül mindfulness tréningeket vezetek személyes és online formában egyaránt. Számomra fontos, hogy ezt a tudást továbbadjam, klienseim és mások számára is elérhetővé tegyem, hogy minél többen tapasztalhassák meg a rendszeres napi meditáció testre és lélekre gyakorolt jótékony hatásait.
Az általam vezetett mindfulness tréningekről itt találsz bővebb információt és jelentkezhetsz az Élő Online tréningre vagy a bármikor elkezdhető videótréningre:
https://www.pszichologusonline.eu/mindfulness-trening/
Mindfulness tréningjeimről érdeklődhetsz és jelezheted részvételi szándékod az itt található űrlap kitöltésével is:
Mindfulness tréning
Az űrlap kitöltésével kérhetsz információt és jelentkezhetsz mindfulness tréningre